İKİNCİ DÖNEME MERHABA!

Değerli Dostlar, ikinci sezonun ikinci haftasını tamamladık. İki çalışmamız da son derece verimli ve keyifli geçti.  KALKEDON Dans ailemize yeni katılan fertler ile tanıştık. Onlara kendimizi ve nasıl bir aile içine geldiklerini dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık.

Geçen sene yola çıkarken kendimize hedefler koymuştuk. Birinci yılımızın sonunda bu hedeflerin çoğuna ulaştık. En önemli hedefimiz BÜYÜK BİR AİLE olmaktı ve bunu başardık. Bu konuda Değerli Yönetim Kurulu Üyelerine ve tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Çok güzel bir yıl geçirdik. Derneğimizin kuruluş yılı olmasına rağmen,  emin adımlarla ve yılların verdiği tecrübe ile hiçbir aksaklık yaşamadan dönemimizi tamamladık. UYANIŞ adı verdiğimiz, herkes tarafından takdir toplayan, gösteri sonunda izleyici tarafından ayakta alkışlanan gösterimizi sergiledik. Ardından büyük bir katılım ile Yunanistan da bir festivale katıldık.  Bu festival bir yandan tüm grubun kaynaşmasını sağlarken, diğer yandan da harika bir tatil oldu.

Bu sene, geçen seneye göre üye sayımızı ikiye katlamış durumdayız. Öyleyse doğru yoldayız diyoruz ve yolumuza aynen devam ediyoruz. Geçen sene yapmış olduğumuz gösterimize yeni ilaveler ve bazı değişiklikler ile bu yıl birden fazla gösteri yapmayı hedefliyoruz. Bu yolda en büyük gayemiz, hiçbir ticari beklenti olmadan, her seferinde bir öncekinden daha başarılı işler çıkarmak olacaktır.

Yıllardır çeşitli kurum, kuruluş ve okullarda eğitmenlik ve yöneticilik yaptım. Bugüne kadar yapmış olduğum her şey ile gurur duyuyorum. Ben ve tüm arkadaşlarım, Halk Oyunları adına bir damla teri bile olan arkadaşlarımın emeğine saygı duyuyoruz. Herkesin yolunun açık olmasını temenni ediyoruz.

Biz de KALKEDON DANS da çıktığımız harika yolculukta çok mutlu bir şekilde devam ediyoruz.

Kasım sonuna kadar aktivitelerimiz şöyle olacaktır;

27 Ekim Pazar günü Rumeli TV de derneğimizin tanıtımı ve arkadaşlarımız tarafında UYANIŞ dan kesitler sergileyeceğiz.

29 Ekim Salı akşamı Kalkedon Dans pankartı arkasında Cumhuriyet yürüyüşüne katılacağız.

3 Kasım Pazar günü saat 16:30 sezon açılışımızı dernek lokalimizde yapacağız.

10 Kasım Pazar günü gruplara ayrılmış çalışmalarımız başlayacağız.

22 Kasım Cuma akşamı Tanışma yemeğimizi gerçekleştireceğiz.

Aralık ayında Kalkedon Dans da  aktiviteler hızla devam edecek.

Bu ailenin bir ferdi olmaktan çok mutluyum…

İyi ki varsın KALKEDON DANS….

 

Nuri KIZILTAN