İLK SENE

Bir sene …

Geçen sene bu zamanlarda kuruluşunu tamamlamış olduğumuz, ve yeni bir anlayışla yola çıkarak adına “Kalkedon Dans” dediğimiz derneğimiz ile bir seneyi tamamlamış bulunuyoruz.

Sıfırdan yola çıkarak bugünlere getirdiğimiz Kalkedon Dans ilk senesinde çok önemli işlere imza atmıştır.  “UYANIŞ” adını verdiğimiz (ki tesadüfen ilk sahnelendiği gün bir millet de uyanmaya başladı) halk dansları gösterimizi yapıp; camiamızda büyük ses getirdik. Kısa bir süre önce Yunanistan da Loutraki Festivaline katıldık. Önümüzdeki günlerde ise Antalya Kepez de ikincisi düzenlenecek ve 24 ülkenin katılacağı Barış Fest te boy göstereceğiz.

İlk yılında adımlarını teker teker değil koşar adımlarla atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gururu yaşamamızda bize destek olan, inanan tüm arkadaşlarımıza ben kendi adıma teşekkür ediyorum.

Sevgili arkadaşlar; amacımızın kimseyle rekabet etmek veya karşılaştırılmak olmadığını daha önce de bu platformda arkadaşlarımız belirttiler. Amacımız; kültürümüzün pir parçası olan halk danslarını iyi icra edebilmek ve bizden sonra bu işe gönül verecek olan arkadaşları aramıza katıp Dünya da ve Türkiye de halk danslarımızı tanıtıp sevdirmektir ve bu sayede yeni dostluklar kurup hayatı güzelleştirmenin başka bir yolunu sunmaktır.

Bu yolda önümüze engellerde çıktı, haksız tartışmaların içine de çekilmeye çalışıldık hatta bizlere farklı isimlerde yakıştırılmaya çalışıldı… Olsun biz bu camia ya hizmet ettikleri için onlara da saygı duyuyor, başarılar diliyor ve bizi bu denli önemsedikleri için onlara da teşekkür ediyoruz.

En büyük olgumuz, düşüncemiz olan “BİZ” kavramını ortaya çıkarıp, bir kişiye veya kuruma bağlı olmadan “Kalkedon Dans”ın hepimizin olduğunu ve buraya katılacak yeni arkadaşların ‘’BİZ’’ kavramının yeni yoncaları olacaklarını bilmelerini istiyoruz.

Evet, sevgili arkadaşlar; ilk senemizi doldurduğumuz bu zamanlarda apayrı profesyonel iş yaşamları olan bizler bir yandan da tüm amatör ruhumuzla ikinci senemizin de hazırlıklarını yapıyoruz. 29 Eylül Pazar günü 2013-2014 sezonunu açıyoruz. Eğer bu işe siz de bizim kadar gönül veriyorsanız, sizleri de bize katılmaya davet ediyoruz.

Sizlere şimdiden çok önemli organizasyonlar, gösteriler, festivaller vaat etmiyoruz. Ama şunu bilin ki; size kuracağınız çok iyi dostluklar, bu işin gerçekten alanında en iyi eğitmenlerinden alacağınız dans eğitimleri, hareketli ve bir o kadar da eğlenceli BİR SENE(ler) vaat ediyoruz. Tüm vaatlerimizin bir bir gerçekleştiğini gördüğünüzde yukarıda bahsettiğim çok önemli organizasyonlar, gösteriler ve festivalleri de birlikte ‘’BİZ’’ e vadedeceğimizi siz de göreceksiniz.

Haydi, daha ne duruyorsunuz? Kayıt formu linki yanda yanıp sönüyor her şey bir tık uzağında…

SENİ BEKLİYORUZ…