KALKEDON VE UYANIŞ…

Halk Danslarına gönül vermişiz hepimiz, kimi zaman yaşam biçimimiz olmuş Halk Dansları,  kimi zaman sevdamız. En güzel dostluklarımız derneklerde olmuş. Mutluluğu, günü geldiğinde acıyı birlikte yaşamışız.

 

Nuri ve Yeşim kardeşlerimi ve onların etrafındaki güzel insanları tanıma fırsatını bana veren, halk dansları ve dernekçilik yaşantımız oldu. Beraber yarıştık, beraber dans ettik, beraber güzel anılar paylaştık.

 

Geçtiğimiz yıl Nuri kardeşimin verdiği müjdeli haberle yeni bir dernek kurulacağını öğrendim, elbette ki ilk sorum adının ne olduğu idi.

 

‘’KALKEDON’’ bu ismi duyduğumda, bana çok değişik geldi ve neden bu isim diye sordum, sonra öğrendim ki ‘’KÖRLER ÜLKESİNİN DANSLA TANIŞIP UYANIŞI’’nı hedefleyen büyük bir misyonu anlatıyormuş.

 

Böyle bir misyonu üstlenen KALKEDON ailesi olarak, sekiz ay süren çalışmalar sonunda, büyük bir emek vererek hazırladığınız ürünü ‘’UYANIŞ’’adlı dans şöleninde sergilediniz.

 

Değerli dostlarım, öyle farklı, öyle ışıltılı bir dans şöleni yaşattınız ki bize, bir derneğin misyonu, bir gecenin anlamı ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Dans etmekten zevk alan, o enerjiyi kaygısızca seyirciye aktaran bir topluluk seyrettik sayenizde.

 

Sergilediğiniz performansta ufakta olsa, benim de payım olmasından dolayı gurur duyduğumu, bu yazı ile sizinle ayrıca paylaşmak istedim.

 

KALKEDON ailesi içinde sizin gibi ışıl ışıl dostlarla beraber olma onurunu bana yaşattıkları için Nuri ve Yeşim kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum.

Işıltınız sürekli olsun.

 

Hepinizi çok seviyorum.

 

Serdar ARSLAN