Aidiyet

Ait olma ve Sevgi ihtiyacı yani aidiyet duygusu bu hiyerarşide üçüncü sırada yer almakta ve güvenlikten sonra gelmektedir.

Maslow insanların sosyal bir varlık olması yönü üzerinde durmuştur. İnsan diğer insanlarla bir arada yasamak, onları sevmek ve onlar tarafından sevilmek ister. Sevgi arayışıiçinde olan insan sevip, sevilebileceği gruplar arayacak ve onların içinde yasayacaktır. Ait olma ve özellikle sevgi ihtiyacının karşılandığı en temel kurum ailedir.

İşte tam da burada Kalkedon Dans kendini göstermektedir. Aidiyet duygusunu tatmin eden, sevme ve sevilme ihtiyacının tamamen karşılandığı büyük bir ailedir Kalkedon Dans.

Savaş çığlıklarının atıldığı, insanların giderek duygusuzlaştığı günümüzde hayatın hır gürü içinde kaybolmaya direnen, kendimizi güvende hissettiğimiz, sevdiğimiz, sevildiğimiz kocaman bir ailedir Kalkedon.

Aidiyet ihtiyacımızın tamamen tatmin edildiği bu yüzden başka bir gruba başka bir organizasyona meyletme ihtiyacı hissetmediğimiz sımsıcak bir yuvadır. Sosyalleşmenin en temel ihtiyacı olan aidiyet duygusunu iliklerimize kadar hissettiğimiz yerdir Kalkedon Dans.İşte tam da bu nedenle her geçen gün daha çok büyümektedir ve büyümeye devam edecektir.

Daha ne olsun ki Sevgi, saygı, güven, sadakat var içeride. Üstelik hiçbir çıkar gözetilmeksizin, tamamen gönüllülük esasıyla bir arada duran güzel yürekli insanlar var burada. Dışarıdan bakan herkesin imrendiği, içeri girmek için can attığı bir kaledir Kalkedon Dans…  Bu kaleyi sonsuzluğa taşımak dileğiyle…

Selen GÖKPINAR