KALKEDON DANS 4. SEZONUNA BAŞLADI…

KALKEDON DANS 4. SEZONUNA BAŞLADI…

Sevgili dostlar; bu yıl 4. sezonumuzu başlattık. Artık okul köşelerinde yaptığımız çalışmalara son verdik. Kendi lokal ve salonlarımızda devam ediyoruz.

Bu yaz derneğimiz için bereketli bir yıl oldu. Derneğimizin kurucu üyelerinden Onur Çubuk arkadaşımız ve sevgili üyemiz Duygu Atalay evlendiler; kendilerine bir ömür boyu mutluluk diliyorum. Ayrıca sevgili Yönetim Kurulu Üyelerimiz Veysi Baran ve Mehmet Demir’in çocukları, derneğimizin güzel dansçılarından Ceren Baran ve Yiğit Demir nişanlandı; onlara da bir ömür boyu mutluluk diliyorum.

Bu arada derneğimize iki tatlı küçük üye katıldı. Yine derneğimizin temel taşlarından Semih-Elif Bilen ve Eren-Sibel Uzunkaya’nın birer yavruları oldu; kendilerini kutluyoruz. Ulaş Uzunkaya ve Defne Bilen’e aramıza hoş geldiniz diyor, şanslarının güzel olmasını diliyorum.

Yıl içinde bu güzel haberlere sevinirken büyük bir acı da yaşadık. Yüreği güzel ve zeybek dansları hayranı kardeşimiz Erdeniz Akalan’ı amansız bir hastalık sonucu kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Onu hiç unutmayacağız…

Son dönemde, geleneksel kültürümüzden uzaklaşılan bir süreçte sezonumuzu açtık. Tüm amatör derneklerin yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Ancak biz; kültürümüze hizmeti bir borç bilerek yolumuza devam edeceğiz.

Lokalimizde hafta içi çeşitli dans aktivitelerini başlattık. Bu konuda çalışmalarımız devam edecektir.

Kalkedon Dans ailesi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Yeni sezonumuzda aramıza yeni arkadaşlarımızın yanı sıra konusunda uzman eğitmenler de katıldı. Bu yıl beraber olacağımız eğitmenlerimiz; Okay Dede, İmdat Töremen, Deniz Danış, Erhan Karatoka, Semih Bilen, Yeşim Kızıltan, Elif Özen, Aykut Azgur, Cihat Kesekler… Ayrıca önümüzdeki günlerde yeni eğitmenlerimiz de bu kadroya dahil olacaktır.

Yine bu yıl; Cihat Benakay, Deniz Atlı, Onur Çubuk, Belgin Taylan, Ebru Kebapçı Boztaş, Seda Şen, Safiye Ünal ve Yeşim Kızıltan’ın yer aldığı yeni bir İcra Kurulu oluşturuldu. Arkadaşlarımız büyük bir istekle çalışmalarına devam ediyor. Kendilerine başarılar diliyorum.

Yeni sezonun ilk seyahatini 6-14 Ocak 2016’da Bahreyn’de Türk Haftası’na katılarak yapacağız. Ülkemizi temsil edecek olan grubumuz çalışmalarına hızla devam ediyor.

Tüm kadrolarımıza başarılı bir sezon ve hepimiz için iyi bir yıl olmasını diliyorum.

Saygılarımla…